/Zdjęcia ślubne – trochę od strony technicznej

Zdjęcia ślubne – trochę od strony technicznej

Na pewno każdy z nas, bardzo często, lubi wspominać swoje najlepsze chwile w życiu. Większość osób, kojarzy ten dzień, na przykład ze ślubem, a zwłaszcza po kilkunastu, lub kilkudziesięciu latach, warto jest wracać pamięcią, podczas przeglądania fotografii. Więc warto jest się na przykład zastanowić, czy warto może jest skorzystać z opcji dość dziś nie modnej i wywołać wszystkie fotografie? tak by posiadać papierową wersję fizyczną?

Pamiętajmy, że nośniki cyfrowe, bardzo często są zawodne, lub po prostu po czasie wychodzą z produkcji i później jest problem z przegraniem, tak jak to było na przykład z kasetami VHS, kto wtedy przegapił możliwość przegrania wideo z wesela, teraz może mieć problem ze znalezieniem kogoś, kto wykona tego typu operacje.

Dobrze jest robić kopii zapasowych na nośnikach cyfrowych i ewentualnie wywołać wersję fizyczną, która bardziej namacalna i na pewno dużo bardziej dla nas emocjonalna. Skoro już podjęliśmy decyzję, warto jest też ustalić z naszym fotografem ślubnym wszystkie szczegóły. Tego typu zdjęcia, bardzo często trafiają do klienta bardzo wyselekcjonowane i już z obróbką graficzną, która ma poprawić cały efekt.

Dobrze jest również poprosić o przekazanie surowej wersji, która została po prostu zarejestrowana. Co prawda większość osób to wykonuje od razu, jednak są również osoby, które zastrzegają sobie prawo, do nie przekazania tych treści, w obawie iż klient wybierze słabe zdjęcia, które również będą nie ciekawą wizytówką dla artysty. Dlatego warto się upewnić dużo wcześniej.