/Fotograf ślubny, zanim wybierzesz…

Fotograf ślubny, zanim wybierzesz…

Fach fotografa ślubnego, nie jest prostym zadaniem i to nie ulega żadnym wątpliwościom, ponieważ to nie jest rzecz, której nauczymy raz i możemy na tej wiedzy bazować przez cały czas, jeśli chcemy być profesjonalistami, musimy cały czas się rozwijać i cały czas iść do przodu, ponieważ bez tego, nasza konkurencja będzie cały czas się szkolić i będzie lepsza od nas, a co za tym idzie, klienci również będą chętniej korzystali z ich usług, a nie naszych. Więc skoro mamy już świadomość rozwoju, powinniśmy teraz bardzo mocno zastanowić się nad kwestią finansową, ponieważ jest to praca, w którą nie tylko inwestujemy swój czas, ale i bardzo dużą ilość pieniędzy, ponieważ musimy kupić aparat, który może kosztować nawet kilka, lub kilkanaście tysięcy złotych, a do tego niezbędne akcesoria, karty pamięci, akumulatory i co najdroższe, czyli specjalne obiektywy, gdzie każdy inny, da nam zupełnie inny efekt na zdjęciu, więc jak łatwo jest się domyśleć, jeden obiektyw nam nie wystarczy, by móc profesjonalnie realizować większość zleceń.

Fotograf ślubny na pewno musi założyć swoją stronę internetową i dobrze jest jak skorzysta z opcji założenia Fan Page na portalach społecznościowych, dzięki temu dotrze w dużo większe kręgi klientów i na pewno więcej osób będzie się kontaktować celem uzgodnienia współpracy. Po za tym w takim miejscu, można śmiało umieścić swoje portfolio, a co za tym idzie, spokojnie można pochwalić się szerszej publice naszymi pracami.

Jeśli zamawiamy osobę, która wykona dla nas zdjęcia w trakcie ceremonii ślubnej, na pewno zastanawiamy się jeszcze, czy z tych samych usług będziemy korzystać w trakcie wesela. Dla większości normalne jest, że ten sam fotograf będzie w obydwu okolicznościach, jednak nie zapominajmy, że istnieje też możliwość zatrudnienia na przykład na wesele dwóch specjalistów, gdzie jeden zajmie się naszymi gośćmi i będzie robił zdjęcia tylko im, a drugi skupi się na parze młodej i uwieczni dosłownie każdą, najważniejszą chwilą, tak by zarejestrować ją jak najlepiej. Na wesele większość klientów bierze jedną osobę, a druga już nie bierze udziału w czasie imprezy. Jest to na pewno jakaś forma oszczędności, lecz czy jest to słuszne zachowanie? Czy nie lepiej zapłacić kilka złotych więcej i mieć pewność, że zdjęcia będą ciekawe, fajne i będzie ich o wiele więcej? Na to pytanie już każdy musi sobie samodzielnie odpowiedzieć.

Fotograf weselny powinien być bez wątpienia bardzo spostrzegawczą osobą, która charakteryzuje się dobrą czujnością i szybką reakcją, ponieważ jak wiadomo, tego typu imprezy bywają raczej nieprzewidywalne, a co za tym idzie, musimy być ze swoim sprzętem dosłownie wszędzie, tak by uchwycić najciekawsze sytuacje i niczego nie ominąć, przynajmniej do zabaw weselnych, które zazwyczaj są około godziny 12 w nocy, później już nasza praca się raczej kończy. Nie jest to na pewno prosta praca, która jest lekka i przyjemna, wymaga od nas dużego zaangażowania i dużo pracy, jest jednak na pewno bardzo opłacalna.