/Dobry fotograf ślubny – piękne wspomnienia na lata

Dobry fotograf ślubny – piękne wspomnienia na lata

Dobry fotograf ślubny – piękne wspomnienia na lata

Jedną z osób, których nie powinno zabraknąć na żadnym ślubie, jest fotograf ślubny. To on uwiecznia najpiękniejsze chwile w życiu państwa młodych, towarzyszy im i ich najbliższym podczas ceremonii, a później w trakcie zabawy weselnej. Dlatego też warto zadbać o to, by był to profesjonalista doskonale znający się na swojej sztuce.

Trudno o profesjonalistę na ostatnią chwilę

W branży fotografów ślubnych sporo jest pół-amatorów, którzy traktują fotografowanie jako dodatkowe zajęcie lub dopiero stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie. Jeśli młodej parze zależy na prawdziwym artyście z dużym doświadczeniem i wieloma realizacjami na koncie, powinna rozpocząć poszukiwania fachowca odpowiednio wcześnie. Sprawdzony fotograf ślubny jest bowiem rozchwytywany i ma wypełniony kalendarz na wiele miesięcy do przodu. Zarezerwowanie terminu u wykonawcy zdjęć powinno być jedną z priorytetowych spraw do załatwienia, o której przyszli małżonkowie powinni pamiętać niemal od razu po wyznaczeniu daty ślubu, zaklepaniu miejsca na wesele czy ustaleniu liczby gości.

Dlaczego tak ważny jest doświadczony fotograf ślubny?

Choć w dzisiejszych czasach sprzęt fotograficzny jest tak zaawansowany technologicznie, że aparaty mogą robić zdjęcia praktycznie same, w rzeczywistości o wiele ważniejsze od sprzętu jest dobre oko fotografa. To on potrafi uchwycić ulotne chwile i złapać je w odpowiednim momencie. Fotograf ślubny potrafi pokazać każdy ślub z jak najlepszej strony, odnajdzie się w każdym wnętrzu i w plenerze, poradzi sobie nawet wtedy, gdy będzie gorsze światło lub gdy przez cały dzień będzie padał deszcz. Co więcej, profesjonalista, który w życiu był na kilkudziesięciu czy nawet kilkuset ślubach, doskonale poradzi sobie w różnych trudnych sytuacjach – a takie mogą zdarzać się zarówno podczas samej ceremonii w kościele czy USC, jak i podczas wesela. W każdym fachu, aby zdobyć doświadczenie, często trzeba uczyć się ba błędach. Doświadczony fotograf ślubny, który od dawna jest w zawodzie, na pewno już na tych błędach się nauczył i ma umiejętność przewidywania. Wie, w jakich miejscach ustawiać się z aparatem, kogo fotografować najpierw, na jakie detale zwracać uwagę. To ma kolosalne znaczenie dla końcowego efektu jego pracy, czyli albumu ślubnego, który trafi do rąk świeżo upieczonych małżonków.

Z fotografem warto spotkać się osobiście

Pary, które są zainteresowane usługami konkretnego fotografa, powinny umówić się z nim na spotkanie osobiście. Żaden kontakt mailowy czy telefoniczny nie da artyście tylu informacji, co spotkanie twarzą w twarz. Będzie on mógł wypytać młodych o wszystkie szczegóły, które mogą mieć znaczenie dla jakości wykonywanych zdjęć. Fotograf ślubny musi mieć też dostarczony dokładny plan dnia ślubu, aby móc jak najlepiej zaplanować wszystkie zdjęcia, w szczególności sesję ślubną, na którą zwykle w tym wyjątkowym dniu jest bardzo mało czasu. Im więcej wiedzy będzie miał też o samych przyszłych małżonkach, tym lepsze ujęcia będzie mógł im zrobić.